Dlaczego warto sięgnąć po wzór CV?

Autor: lucky , data publikacji: 23,11,2012

Czego dowiemy się, gdy sięgniemy po wzór życiorysu zawodowego? A no wszystkiego, co sami powinniśmy umieścić w swoim dokumencie, dlatego naprawdę warto po ten pierwszy sięgnąć. Mówiąc jednak szczegółowiej, CV pozwoli nam zrozumieć, że w danych osobowych ma zostać umieszczone wszystko to, co umożliwi pracodawcy jak najłatwiejszy kontakt, więc i adres poczty elektronicznej, i obywatelstwa, gdy szukamy zatrudnienia w krajach zagranicznych.

Po drugie, dowiemy się, że pozycja celu zawodowego nie jest obowiązkowa, ale jest bardzo przydatna, ponieważ pozwoli zapoznać się pracodawcy z naszymi celami zawodowymi, a to już przełoży się bezpośrednio na wizję względem naszego zatrudnienia i kariery na danym stanowisku. Po trzecie, CV pozwala na umiejętne zaprezentowanie swoich dokonań edukacyjnych, z czego najważniejszym jest oczywiście odwrócenie kolejności chronologicznej. Po czwarte, zrozumiemy, że doświadczenie zawodowe powinno być przedstawiane w sposób konkretny i co istotniejsze, w taki aby uwypuklić nasze sukcesy dla poprzedniej firmy i ważne z punktu widzenia firmy, w której stanowisko nas interesuje.

Po piąte, CV pokazuje, w jaki sposób opisywać swoje zainteresowania, co jest częstym błędem wśród autorów takich dokumentów, którzy skupiają się na tej rubryce w sposób maksymalny, podczas gdy jest ona wyłącznie dodatkiem. Mało tego, jak zauważymy, właściwie to każdy CV nie ma wypisanych takich zainteresowań jak muzyka czy też teatr. Dlaczego? A no dlatego, że są to najogólniejsze sformułowania, które noszą charakter uniwersalny, a więc niewyróżniający spośród konkurentów. Po szóste, dowiemy się, że pozycja celu zawodowego nie jest obowiązkowa, ale jest bardzo przydatna, ponieważ pozwoli zapoznać się pracodawcy z naszymi celami zawodowymi, a to już przełoży się bezpośrednio na wizję względem naszego zatrudnienia i kariery na danym stanowisku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)